Ferie zimowe 2010

W dniach 15-26 lutego 2010 roku, czyli w czasie ferii zimowych, Stowarzyszenie „Rodzina” zorganizowało zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem w spotkaniach dzieci podzielono na dwie grupy: w pierwszym tygodniu w feriach brały udział dzieci z klas I-III, natomiast w drugim tygodniu dzieci z klas IV-VI. Wielu atrakcji dostarczyły spotkania z wolontariuszami z Lublina, z programu „Projektor – wolontariat studencki”. Poprowadzili oni m.in. gry i zabawy integracyjne, żonglerkę oraz zajęcia z kreatywnego myślenia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka tańca prowadzona przez Kamilę i Bartłomieja Rudnych z Akademii Promocji Tańca. Równie interesujący był pokaz papieru czerpanego, podczas którego dzieci mogły zobaczyć, jak w dawnych czasach powstawał papier. Stałym punktem w programie ferii było lodowisko oraz basen. Wszystko w myśl przysłowia: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W pierwszym tygodniu ferii w zajęciach uczestniczyło 35 dzieci, a drugiego tygodnia 25 dzieci.

Zajęcia w ramach Ferii Zimowych 2010 skierowane były również do młodzieży z gimnazjum oraz ze szkoły średniej. Spośród zajęc przed- i popołudniowych każdy uczestnik ferii mógł wybrać te, które mu najbardziej odpowiadały. Największą popularnością cieszyły się gry zespołowe. Zarówno w meczach piłki siatkowej jak i piłki nożnej o zwycięstwo rywalizowały drużyny mieszane. Szczególną atrakcją był udział dziewcząt w meczach piłki nożnej. Ich zapał i chęci do gry były nie do opisania. Dopełnieniem tych wspólnych zmagań były wyjścia na lodowisko i basen, a także w jednym z ostatnich dni ferii tenis stołowy.

Poprowadzenie ferii zimowych przez Stowarzyszenie nie byłoby możliwe, gdyby nie udział wielu wolontariuszy – tych starszych jak i młodzieży. Ich wkład w organizację tegorocznych ferii jest bezcenny.

Napisz komentarz