Prosimy Cię o 1,5%
1,5% PODATKU – NIE ODDAWAJMY TYCH PIENIĘDZY FISKUSOWI!

Drodzy Przyjaciele! Nadchodzi czas rozliczania się z Fiskusem. Znowu możemy przeznaczyć 1,5% od swojego dochodu na cele społeczne.
W ostatnich latach wiele osób wspierało nasze programy na rzecz dobra rodziny, za co bardzo dziękujemy 😉
Często osoby, które rozlicza zakład pracy lub ZUS, obawiają się cokolwiek zmieniać i boją się kłopotów. Zupełnie niesłusznie. Do marca dostaną one od pracodawcy PIT-40 lub od ZUS-u PIT-40A/11A. Aby przekazać 1,5% muszą one złożyć deklarację podatkową. PIT-40 to nie deklaracja, a jedynie informacja o naszych podatkach. Musimy te dane przepisać do PIT-36 lub PIT-37. Jest to bardzo proste. Drodzy Przyjaciele, rozejrzyjmy się po naszej rodzinie i znajomych, którzy obawiają się tej biurokracji.

Pomożemy Wam. Nasze Stowarzyszenie „Rodzina” pomoże Wam wypełnić roczne rozliczenie. 

To bardzo proste, wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) podając NR WPISU DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO: KRS 0000 320 641.

Do drugiej rubryki wpisuje się obliczoną kwotę 1% podatku należnego, zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół. To dla tych, którzy lubią wszystko robić ręcznie.

UWAGA: Tego 1,5% nie można podzielić między kilka organizacji. Nie należy samemu wysyłać pieniędzy. Urząd Skarbowy przekaże je – 1,5% podatku należnego – na konto wybranej organizacji w terminie do 3 miesięcy. Oczywiście, aby tak się stało, trzeba swoje roczne zeznanie podatkowe złożyć w ustawowym terminie. [Podstawa prawna: Ustawa z dnia 16 listopada 2006 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 217, poz. 1588).]

Prosimy zwracać baczną uwagę na prawidłowe podanie numeru KRS.
KRS 0000 320 641

!Sam zdecyduj, co się stanie z Twoimi pieniędzmi. Nie oddawaj ich Fiskusowi!
W prosty sposób możesz uczestniczyć we wsparciu Rodziny. Pomóżmy sobie nawzajem, aby pomagać innym!

 

PROGRAM DO ROZLICZANIA PITÓW – POBIERZ