„Sztuka Otwartości” – projekt artystyczny dla dzieci z klas 1-3

Projekt „Sztuka Otwartości” to bezpłatne warsztaty artystyczne skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych. Obejmuje on cztery rodzaje warsztatów: muzyczne, teatralne, plastyczne i taneczne.

Mają one na celu pokazanie dzieciom różnorodności aktywności artystycznej, w jakiej mogą one uczestniczyć.

Dzieci często mówią, że nie mają żadnych zdolności ani talentu – co jest nieprawdą. W każdym z nas drzemie ukryty talent!!!

Często po prostu nie mamy możliwości,  by to sprawdzić i odkryć. Nasze warsztaty pokażą dzieciom, w jakich kierunkach mogą się rozwijać
i zachęcą do poszukiwania swojej indywidualnej drogi artystycznej.

W Puławach nie brakuje miejsc, w których dzieci mogą się rozwijać, niestety nie wszyscy o tym wiedzą. Oferta kulturalna jest bardzo szeroka, ale czasami brakuje odwagi, by po nią sięgnąć z obawy, że może „nie dam sobie rady” lub „to nie dla mnie”. Ileż talentów umyka przez to, że nie dajemy im szansy na rozkwit?

Sztuka jest też doskonałym sposobem na radzenie sobie z nieśmiałością, brakiem wiary we własne możliwości i strachem przed opinią innych. Bo cóż lepiej podbudowuje poczucie własnej wartości i otwiera na świat, jak nie świadomość swoich mocnych stron, wiara w siebie i satysfakcja z podejmowanych działań??? Ale aby to osiągnąć – trzeba dać sobie szansę.

Nasz projekt jest właśnie taką szansą, a także uatrakcyjnieniem oferty kulturalnej miasta Puławy. Jego celem jest również zwiększenie uczestnictwa w kulturze, edukacja kulturalna i artystyczna, budowanie pozytywnego wizerunku Puław, jako miasta ciekawych inicjatyw kulturalnych.

Zapisy pod numerem: 517 385 307

Projekt realizowany we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach.

Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Puławy.

Napisz komentarz