GOSPEL RAIN – koncert na zakończenie Dnia Papieskiego.

Obchody XXI Dnia Papieskiego w Puławach zakończy koncert fantastycznego zespołu GOSPEL RAIN.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością.
Gospel Rain jest jednym z najdłużej istniejących zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji.

W 2021 roku zespół świętuje swój jubileusz 30-lecia istnienia!!!

W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się ostatnia koncertowa płyta OGIEŃ. Zaproszenie do udziału w nagraniach płyty przyjęli Łukasz i Paweł Golcowie, najbardziej znany polski muzyczny duet braci-bliźniaków, rozpoznawalnych głównie jako frontmani zespołu Golec uOrkiestra. W nagraniach wzięli także udział: Olga Szomańska, Kasia Dereń oraz Mate.O.

Zespół sięga do wielu źródeł i inspiracji muzycznych, jego twórczość jest fuzją muzyki gospel, praise&worship, a także owocem fascynacji nowymi brzmieniami. Specyficzne i rozpoznawalne brzmienie Gospel Rain opiera się na pięknych, wielogłosowych aranżacjach chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz różnorodności stylistycznej piosenek.

 

 

 

 

 Gospel Rain potwierdził opinię, że jest jednym z najlepiej brzmiących chórów w Polsce, biorąc udział w wielu prestiżowych, telewizyjnych wydarzeniach koncertowych.

W swym jubileuszowym roku 2021, Gospel Rain wystąpił podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w niezapomnianym koncercie poświęconym Krzysztofowi Krawczykowi „Zatańczysz ze mną jeszcze raz” oraz Koncercie Literackim, w którym zmierzył się z wykonaniem legendarnej piosenki „Zegarmistrz Światła”. Wiosną tego roku Gospel Rain wziął udział w dwóch ważnych projektach telewizyjnych. Wspólnie z chórami TGD, Sound’n’Grace i Małym TGD zaśpiewał podczas Wielkanocnego Koncertu Dobrej Nadziei, emitowanego przez TVP w Niedzielę Wielkanocną. W czerwcu swą premierę w TVP miał niezapomniany koncert „Dekalog AD.2021” nagrywany w malowniczej przestrzeni polskich Tatr, z udziałem m.in. Edyty Górniak i wielu znakomitych wokalistów.

Ten niezwykły zespół usłyszymy 17 października 2021 r. o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

Koncert organizowany jest w ramach puławskich obchodów XXI Dnia Papieskiego przez Stowarzyszenie „Rodzina”.

Zadanie dofinansowane jest z budżetów Województwa Lubelskiego, Powiatu Puławskiego i Miasta Puławy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki dostępne w kasie POK „Dom Chemika” oraz w kościele pw. Świętej Rodziny w Puławach.

Więcej o zespole czytaj http://gospelrain.pl/

Napisz komentarz