Podsumowanie XX Dnia Papieskiego

W niedzielę 18 października zakończyliśmy obchody jubileuszowego XX Dnia Papieskiego w Puławach, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „TOTUS TUUS – Cały Twój, Maryjo”.

Pomimo pandemii i wielu ograniczeń udało nam się zrealizować prawie 😉 wszystkie wydarzenia.

Trzy niedziele października to kolejne wydarzenia w ramach Dnia Papieskiego. Jako pierwszy (4 października) odbył się XI Rowerowy Wyścig po Kremówki, w którym wzięła rekordowa jak dotąd ilość uczestników (ponad 180 osób), pogoda nam dopisała, ale przede wszystkim pomogła cała rzesza dobrych ludzi.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Puławskie Pielgrzymki Rowerowe, firmom: Mostostal Puławy, Piekarnia i Cukiernia Abramowicz i Spółka, RowerTak, Moovio.pl Marcin Kawka oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu I Rekreacji w Puławach i całej rzeszy wolontariuszy, zwłaszcza uczennicom z I LO im. ks. A.J.Czartoryskiego w Puławach i ich opiekunce, pani Justynie Kowalczyk. Dziękujemy także policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Tydzień później (11 października) odbył się Koncert laureatów Konkursu recytatorskiego i Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej – w nieco innej odsłonie niż co roku. Po pierwsze, eliminacje wszystkich konkursów odbyły się on-line, a po drugie koncert był podsumowaniem projektu polsko-litewskiego, w którym brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 oraz uczniowie szkoły na Litwie. Wymiana młodzieży w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II – apostoła polskiej i litewskiej niepodległości” miała się odbyć stacjonarnie, jednak ze względu na panującą sytuację została przeniesiona do sieci. Nie przeszkodziło to jednak w stworzeniu spektaklu teatralnego inspirowanego hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego, który został pokazany właśnie tydzień temu podczas tego wyjątkowego koncertu. Dziękujemy jurorom, którzy poświęcili swój czas na ocenę i wytypowanie laureatów, dziękujemy przede wszystkim uczestnikom konkursów (było ich w sumie 277 osób) i ich opiekunom, nauczycielom, rodzicom i jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizowane przez nas konkursy. Dziękujemy naszym szkolnym partnerom na ręce dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach.

I 18 października, ostatnia niedziela świętowania Dnia Papieskiego i koncert Nuty Wielkiego Pasterza”, który był muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka, blisko związanego z górami i ludźmi gór, z emocjami, towarzyszącymi wszystkim, zachowującym Go w pamięci – euforią pierwszych miesięcy pontyfikatu, radością osobistych spotkań, ale też wzruszeniem trudnych doświadczeń. Koncert w wykonaniu ludzi gór, gór, które były tak bliskie Ojcu Świętemu. Trebunie – Tutki to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.

Dziękujemy proboszczowi parafii Świętej Rodziny, ks. Ryszardowi Winiarskiemu za udostępnienie nam świątyni na te dwa koncerty, dziękujemy dyrektorowi Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” i pracownikom za nagłośnienie i obsługę techniczną, dziękujemy panu Leszkowi Kowalowi za nagłośnienie ostatniego koncertu, a także Telewizji Kablowej LPU24 za transmisję on-line w internecie koncertu laureatów oraz na kanale LPU24 koncertu podsumowania.

Żadne z tych wydarzeń nie odbyłoby się bez finansowego wsparcia Powiatu Puławskiego i Miasta Puławy za co jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy!!!

Poniżej dostępne są protokoły wszystkich konkursów :

 protokół – konkurs fotograficzny 2020

protokół – konkurs plastyczny 2020

protokół – konkurs recytatorski 2020

protokół – przegląd pieśni 2020

Napisz komentarz