TREBUNIE TUTKI – koncert „Nuty Wielkiego Pasterza”

Już w najbliższą niedzielę, 18 października, o godz. 14.00, na zakończenie puławskich obchodów XX Dnia Papieskiego odbędzie się koncert zespołu TREBUNIE TUTKI z programem „Nuty Wielkiego Pasterza”, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki.

Program jest muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka, blisko związanego z górami i ludźmi gór,
z emocjami, towarzyszącymi nam wszystkim, zachowującym Go w pamięci – euforią pierwszych miesięcy pontyfikatu, radością osobistych spotkań, ale też wzruszeniem trudnych doświadczeń. Usłyszymy reminiscencje z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i Jego wizyt na Podhalu, utwory autorskie z płyty „Podniesienie”, dedykowanej Ojcu Świętemu i wręczonej mu podczas specjalnej audiencji, ulubione przez Papieża melodie góralskie, zagrane przez górali podczas Hołdu Górali Polskich pod Wielką Krokwią
i osobiste, nie tylko muzyczne, pełne humoru wspomnienia rodziny Trebuniów-Tutków, zwieńczone charyzmatycznym utworem „Góry Cię chwalą” z płyty z Twinkle Brothers, zawiezionej Ojcu Świętemu do Watykanu przez ks. prof. Józefa Tischnera.
 
 
Chcąc zapewnić bezpieczeństwo odbiorcom koncertu, jak i samym artystom, a także dać jak największy dostęp do tak pięknego wydarzenia mieszkańcom nie tylko Puław, koncert będzie transmitowany na kanale TVK LPU24 oraz na kanale YouTube Stowarzyszenia „Rodzina”.
 
Zadanie dofinansowane z budżetu Powiatu Puławskiego i Miasta Puławy.

 

Napisz komentarz