Podsumowanie XII Dnia Papieskiego w Puławach

Tak jest mało czasu mało dni

Serce bije tylko kilka chwil…”

Zaczęło się 12 października od konkursów, skończyło 22 października koncertem Dariusza Tokarzewskiego.
Niby dużo, a jakże mało; niełatwo jest ująć w tych kilku dniach całą naszą radość, wdzięczność, pamięć…
Po raz kolejny stowarzyszenie „Rodzina” przygotowało obchody XII Dnia Papieskiego w Puławach.

Konkursy: plastyczny, recytatorski, literacki i przegląd pieśni religijnej przyciągnęły wielu chętnych. Konkurencja była ogromna, ale każdy, duży czy mały, starał się, jak mógł, by wypaść jak najlepiej. Komisje jury, jak co roku, pracowały w pocie czoła, by wyłonić najlepszych. Zwieńczeniem trudu uczestników i jurorów wszystkich konkursów był koncert laureatów, który odbył się 21 października.

III Rowerowy Wyścig po Kremówki rozegrany na ulicach Puław w dniu 14 października zgromadził na starcie 170 zawodników. Startujący podzieleni na kategorie wiekowe pokonywali trasę zmagając się z przeciwnikami, swoimi słabościami i niełatwymi podjazdami. Na szczęście pogoda sprzyjała, kibice stanęli na wysokości zadania. Tylko najmłodsi – przedszkolaki, wydawali się być odporni na trudy trasy! Na każdego uczestnika po przekroczeniu linii mety czekała pyszna, słodka kremówka a na najlepszych – puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Nie zabrakło również zmagań sportowych parafii z powiatu puławskiego. 20 października na hali sportowej, po raz trzeci w szranki stanęło 5 reprezentacji. Łatwo nie było: skoki na piłce, kręgle, rzutki, skakanki, przeciąganie liny – nie sposób wymienić wszystkich konkurencji! Byle szybciej, dalej, więcej! Niezastąpieni okazali się księża! Było mnóstwo zabawy, radości i sportowej rywalizacji.

Obchody XII Dnia Papieskiego w Puławach to także „coś dla ducha”. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć plenerową wystawę fotografii „Kraków Jana Pawła II” Adama Bujaka z Katolickiego Centrum Kultury w Krakowie czy też obejrzeć film w reżyserii Krzysztofa Zanussiego pt: „Brat naszego Boga”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się promocja tomiku wierszy ks. Ryszarda Winiarskiego pt.”Przypowieść zwana życiem” połączona z koncertem kwartetu Dolce Vita.

Podsumowaniem tegorocznych obchodów XII Dnia Papieskiego w Puławach była uroczysta Msza Święta odprawiona 22 października w kościele p.w. Świętej Rodziny. Po mszy odbył się koncert Dariusza Tokarzewskiego „Kantata Ojcu Świętemu jako orędownikowi Bożego Miłosierdzia”. Wokalista zespołu „Vox” zauroczył licznie zebranych słuchaczy wykonaniem wielu refleksyjnych utworów o tematyce religijnej, z łatwością nawiązał doskonały kontakt z publicznością włączając wszystkich do wspólnego śpiewania. Dopełnieniem całości wieczoru była możliwość ucałowania relikwii Błogosławionego Jana Pawła II.

Szybko minęło te kilkanaście dni. Cieszymy się, że udało nam się na chwilę, na krótką, małą chwilę zatrzymać ludzi pędzących z ogromną prędkością przez życie. Oby tych chwil było jak najwięcej!

jotka

Napisz komentarz