Obchody Dnia Papieskiego powoli dobiegają końca. Za nami warsztaty literackie

Za nami jedno z ostatnich wydarzeń wpisujących się w obchody „Dnia Papieskiego” w naszym mieście. Dziś w Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej odbyły się warsztaty literackie prowadzone przez Annę Filipiak-Matras, a ich tematem była „Poezja kobieca i męska – prawda czy stereotyp”.

– Podczas dzisiejszych warsztatów starałam się przekazać jakie tematy poruszane są w tej poezji, w jaki sposób autorzy tworzyli te wiersze, jaką techniką się posługiwali – mówiła Anna Filipiak-Matras, prowadząca warsztaty literackie. – Każdy uczestnik miał kilkanaście wierszy. Czytaliśmy je głośno, a później rozmawialiśmy na temat rozwiązania naszego zagadnienia. A więc czy poezja kobieca i męska czymś od siebie się różnią – dodała.

– Uczestniczyłam w poprzedniej edycji tych warsztatów. One bardzo mi się spodobały, ponieważ były rozwijające i kreatywne. Dlatego jestem tu po raz kolejny. Interesuję się poezją na co dzień. Piszę wiersze od gimnazjum, jest to możliwość do wyrażania moich uczuć – mówiła Adrianna Owczarz z ZSO nr 1 im. KEN, uczestniczka warsztatów literackich.

Już 21 października o godzinie 19.00 w kościele parafii Św. Rodziny odbędzie się koncert w wykonaniu Marcina Stycznia „Pieśń o Bogu ukrytym”, który zakończy tegoroczne obchody Dnia Papieskiego w Puławach.

Tekst opracowali uczestnicy warsztatów dziennikarskich.

Napisz komentarz