IV Turniej Wiedzy o Janie Pawle II

Obecnie rośnie pokolenie, które nie znało osobiście Jana Pawła II. Mimo to, pamięć o nim, jego dziełach i świętości życia, jak się w czwartek przekonaliśmy nie idzie w zapomnienie. Idealny przykład tego dali uczestnicy IV Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II.

– W tym turnieju wzięli udział tylko uczniowie szkół podstawowych i trzeba przyznać, że z pytaniami poradzili sobie znacznie lepiej niż uczniowie szkół średnich – stwierdził ks. Michał Szadziuk, nauczyciel religii w Szkole Podstawowej nr 11. – Naprawdę byłem zaskoczony, że na etapie szkoły podstawowej dzieci miały taką wiedzę i tak szczegółowo odpowiadały na pytania – dodał.

– Poziom rzeczywiście był wysoki. Inne szkoły także wykazały się dużą wiedzą – przyznali zwycięzcy turnieju, uczniowie Szkoły Podstawowej w Żyrzynie.

– Był duży stres, ale kiedy okazało się, że wygraliśmy, to byłam bardzo szczęśliwa – dodała uczennica ze SP w Żyrzynie.

Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Europejskich, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie ze szkoły w Borowej. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

Tekst opracowali uczestnicy warsztatów dziennikarskich.

Napisz komentarz