Konkurs recytatorski „Uwielbiaj duszo moja Pana”

W niedzielę Rowerowy Wyścig po Kremówki, w poniedziałek Turniej Wiedzy o Janie Pawle II, wczoraj X Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej, a dziś konkurs recytatorski „Uwielbiaj duszo moja Pana”. Do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przybyli uczestnicy w różnym wieku z przedszkoli i szkół z terenu powiatu puławskiego.

– Cieszymy się, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników. Przekłada się to na zainteresowanie. A to jest duże, czy to ze strony nauczycieli, katechetów czy samych uczestników. Na widowni razem z dziećmi są rodzice, którzy wspierają, którzy dodają otuchy. To jest bardzo cenne w całym przekazie jaki niesie za sobą Dzień Papieski – powiedziała Bożena Krygier ze Stowarzyszenia „Rodzina”.

Tak jak i wczoraj, tak i dziś, występy oceniali jurorzy. – Wydaje mi się, że przy ocenie najważniejszym kryterium jest dobór repertuaru do wieku uczestnika. Potem dochodzi już tylko interpretacja, czyli znalezienie swojego sposobu mówienia danego tekstu, tak żeby wydobyć wszystkie zawarte w tekście treści, a przy okazji sprzedać trochę informacji o sobie. To jest też bardzo istotna rzecz, bo kiedy widzimy czy malutką osobę, czy troszeczkę większą na scenie to już budujemy sobie my, jako jurorzy pewien obraz tego charakteru, tej osobowości – mówi Renata Siedlaczek, przewodnicząca jury.

– Recytacja pozwala opowiedzieć historię i przybliżyć postać, w tym przypadku papieża Jana Pawła II – mówił Jakub Piątek, reprezentant popularnej „dziewiątki”. – Natomiast jeżeli chodzi o moje przygotowanie do tego konkursu, to przyznam, że praktycznie go nie było. Miałem przygotowany jeden wiersz, natomiast dziś rano zmieniłem go na drugi, co ciekawe, mojego autorstwa – dodał.

Jury spośród blisko 60 uczestników wyłoniło 18 laureatów (lista poniżej).

WIKTOR ZASADA, OLIWIA LORENC, IGA MCHAWRAB, JULIA WÓJCIK, ANTONINA PRZYBYŚ, LAURA ZDZIECHOWSKA, ALAN NIEMCZUK, ADAM ŚWINIARSKI, AGATA CZARNECKA, AGATA KOZIEŁ, DARIA PYDA, JOANNA KOZIEŁ, ZOFIA KARAMON, NINA KOWALSKA, KAMIL WARDA, GABRIELA PIKUŁA, KRYSTIAN KURDZIAŁEK oraz OLGA ROZWADOWSKA.

To nie koniec obchodów Dnia Papieskiego w naszym mieście. Już jutro na kolejnych uczestników, tym razem uczniów klas V-VIII szkół podstawowych czeka IV Turniej Wiedzy o Janie Pawle II.

Tekst opracowali uczestnicy warsztatów dziennikarskich.

Napisz komentarz