Za nami IV Turniej Wiedzy o Janie Pawle II

IV Turniej Wiedzy o Janie Pawle II był kolejnym etapem obchodów Dnia Papieskiego w Puławach. Udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a sama rywalizacja miała miejsce w auli Zespołu Szkół Technicznych.

– Turniej na przestrzeni lat przyjmował różne formy – mówiła Renata Szczypa ze Stowarzyszenia „Rodzina”. – Tak cofając się wstecz. W tamtym roku mieliśmy drużyny trzyosobowe. Wtedy ten turniej obrał formę takiego teleturnieju jeden z dziesięciu. To okazało się być, bardziej stresujące dla samych zawodników bo to oni musieli szybko podejmować decyzję za cały zespół.  W tym roku powróciliśmy już tylko do drużyn, czego efektem było znacznie większe zainteresowanie naszym turniejem. Zgłosiło się aż siedem szkół średnich i dziewięć szkół podstawowych. To pokazało nam, że znacznie łatwiej decyzje jest podejmować całą grupą – dodała.

– Mimo, że nasi uczestnicy nie pamiętają tak dobrze postaci Jana Pawła II, to cieszy to, że chcą wiedzieć o nim jak najwięcej – przyznaje Paweł Pelc, nauczyciel religii w Zespole Szkół Technicznych.

– Młodzież bardzo często określa się też jako pokolenie Jana Pawła II, a wydaje mi się, że takim mianem można określać kogoś kto ma wiedzę na temat jego nauczania – dodała Dorota Wawerska, nauczycielka religii w ZST.

IV Turniej Wiedzy o Janie Pawle II wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w składzie Jan Bełcik, Michał Kazanowski oraz Mateusz Sułek. Opiekunem drużyny była Dorota Wawerska.

Drugie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej (Mateusz Łuczyński, Natalia Osetkowska, Jakub Stasiak, Grzegorz Zamojski – opiekun).

Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego (Weronika Mastalerz, Dominik Adamczyk, Jakub Wiak, Monika Bancerz i Anna Matej – opiekunki)

Natomiast już jutro, również w Auli Zespołu Szkół Technicznych, odbędzie się X Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej. W środę z kolei młodzież weźmie udział w VII Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej – klub w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (KEN). A w czwartek na uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII czeka Turniej Wiedzy. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 11.

Tekst opracowali uczestnicy warsztatów dziennikarskich.

Napisz komentarz