V Puławski Orszak Trzech Króli za nami!

6 stycznia 2017 r. po raz piąty ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Trzej Królowie wraz z dwórkami, wojownikami i aniołkami wyruszyli z trzech kościołów puławskich, aby wspólnie ze wszystkimi przybyłymi na Plac Chopina powędrować do Betlejem i złożyć dary Jezusowi.

Pomimo siarczystego mrozu Mała Dziecina zgromadziła kilka tysięcy mieszkańców Puław, którzy prowadzeni przez Gwiazdę i Świętego Brata Alberta – patrona naszego miasta – odbyli podróż od stworzenia świata i grzech pierwszych rodziców, poprzez chóry anielskie i szopę pasterską, aż do ubogiego żłobu, w którym złożyli pokłon i dary.

Nie zabrakło w tym roku pysznych pierniczków (przygotowanych przez ZS nr 1 w Puławach), a także prezentu-niespodzianki od Pana Prezydenta Janusza Grobla – godzinnego bezpłatnego biletu wstępu na lodowisko miejskie.

Dzieci były przeszczęśliwe 😉

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Orszaku. Gdyby nie poświęcony czas, energia, talent, siła fizyczna i wsparcie duchowe, nie udałoby się po raz kolejny świętować w taki sposób.

Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na obecność za rok!

 

 

Napisz komentarz