XVI Dzień Papieski

Obchody XVI Dnia Papieskiego przed nami. W tym roku odbędą się w Puławach od 7 do 22 października 2016 r.

XVI Dzień Papieski w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Hasło to ma walor szczególnej aktualności w trwającym Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka.

Tegoroczny XVI Dzień Papieski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka: „jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga! Do wszystkich, tak wierzących jak i tych, którzy są daleko, niech dotrze balsam miłosierdzia jako znak Królestwa Bożego, które jest już obecne pośród nas”.

Podobnie jak w latach poprzednich Dzień Papieski będzie przebiegał w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym artystycznym i charytatywnym. Jednym z istotnych znaków miłosierdzia okazywanego potrzebującym będzie zbiórka środków na, „żywy pomnik” św. Jana Pawła II, czyli stypendia edukacyjne dla młodzieży.

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych w tych dniach wydarzeniach, przygotowaliśmy: warsztaty dziennikarskie i literacko – dykcyjne, wystawę „Papież Jan Paweł II – Dar Polski dla Świata”, wyścig po kremówki, a na zakończenie koncert Tomka Kamińskiego.

Jak co roku zachęcamy do udziału w konkursach: Konkursie Plastycznym na Prezentację Multimedialną, IX Konkursie Plastycznym, V Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej „Uwielbiaj Duszo Moja Pana”, VIII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Ojcu Świętemu” oraz II Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II.

Zadanie współfinansowane ze środków z budżetów Gminy Miasto Puławy i Powiatu Puławskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach.

Zapraszamy!!!

dzien-papieski-2016-plakat-01

 

wyscig-po-kremowki-2016-plakat

tomek-kaminski-plakat

 

 

Napisz komentarz